Elegancka sukienka na oficjalne wizyty - jaka powinna być??>

Życie rodzinne i towarzyskie wymaga od nas, byśmy utrzymywali regularne kontakty z bliskimi. Często sprowadza się to do wzajemnych odwiedzin, kiedy w umówionym terminie wybieramy się do znajomych lub rodziny na wspólny obiad i spokojne rozmowy przy stole. Trzeba jednak pamiętać, że przy tego rodzaju okazjach dobrze jest wyglądać elegancko i nieco odświętnie. Jak zatem się ubrać?

Mężczyźni zazwyczaj wkładają garnitur i elegancką koszulę (ewentualnie jeansy i koszulę). Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się sukienki wizytowe, które są znacznie bardziej eleganckie od zwykłych, codziennych sukienek, które zakłada się na co dzień, Taki odświętny ubiór pokazuje, że wizytę traktujemy jako coś ważnego, że przykładamy do niej dużą wagę i chcemy miło spędzić czas.

Sukienki wizytowe mogą mieć różny charakter. Zazwyczaj jednak jeśli chodzi o ich długość i fason sięgają one do kolan i są dość obcisłe, przez co znakomicie podkreślają kobiece kształty (zwłaszcza biodra). Jeśli chodzi o kolorystykę to powinna ona być stonowana, świetnie sprawdzają się klasyczne kolory sukienek wizytowych - różne odcienie czerni, szarości, beżu. Również delikatne, pastelowe kolory mogą wyglądać bardzo interesująco (np. miętowa sukienka, sukienka bladożółta czy też delikatnie różowa).

Dobrze jest również jeśli wizytowa sukienka nie jest zbyt różnorodna kolorystycznie. Dwa-trzy kolory, które dobrze się ze sobą zgrywają będą tutaj idealnym połączeniem, zbyt “upstrzona” kolorami sukienka może prezentować się nieco chaotycznie. Składając odświętne wizyty znajomym czy też rodzinie pamiętajmy, że kwestia naszego ubioru wskazuje również to jaką rangę przykładamy do wspólnego spotkania. Warto więc poświęcić nieco czasu i odpowiednio się do tego przygotować.

Tags: