Jakie biustonosze powinny nosić kobiety karmiące??>

Kobiety karmiące piersią często rezygnują z zakładania biustonoszy w domu. Uważają, że bez nich jest im wygodniej i że szybciej mogą nakarmić dziecko. Jest to dużym błędem, gdyż piersi bez stanika nie są odpowiednio podtrzymywane i po zakończeniu karmienia stają się obwisłe.
 
Biustonosze dla mam karmiących piersią mają specjalną konstrukcję, dzięki której można odsłonić pierś bez ściągania stanika. Miseczki są odpinane od konstrukcji biustonosza - dziecko można więc bardzo szybko przystawić do piersi. Ponadto używanie biustonoszy dla mam sprawia, że piersi są dobrze podtrzymywane i po zakończeniu karmienia, biust nie wiotczeje i nadal jest jędrny.  
 
Niektóre kobiety nie noszą biustonosza w trakcie karmienia piersią, gdyż twierdzą, że bolą je piersi i jest im niewygodnie. Należy zaznaczyć, że dobrze dobrany biustonosz do karmienia nie zwiększa bólu piersi - wręcz przeciwnie - pomaga go likwidować. Trzeba jednak pamiętać, że miseczki muszą być odpowiedniej wielkości, by nie uciskały piersi. W zbyt mocno ściśniętym biuście może bowiem zatrzymać się pokarm, co doprowadzi do pojawienia się zapalenia piersi.

Sprawdź biustonosze w sklepie Pigeon
Tags: